Mój piec przecieka wodą - co mam zrobić?

Wycieki wody w domu są frustrujące, czasochłonne i mogą powodować kosztowne szkody - nie wspominając o kosztownych naprawach.

Ale co zrobić, gdy to Twój piec przecieka wodę? Łatwo jest wpaść w panikę - zwłaszcza, gdy temperatury stają się coraz niższe.

Oto, co musisz zrobić, jeśli znajdziesz się w tej sytuacji.

Wyłącz piec i zadzwoń po naprawę

Jeśli odkryjesz swój piec wyciek wody, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wyłączyć go.

Upewnij się, że termostat jest najpierw ustawiony na "Off". Następnie przekręć zawór odcinający znajdujący się na linii gazowej podłączonej do pieca i wyłączniki elektryczne związane z piecem.

Jest prawdopodobne, że problem powodujący wyciek jest coś tylko profesjonalnych techników naprawy powinny obsługiwać, więc następnym krokiem jest, aby zadzwonić do nas.

Powinieneś wtedy mop up całą wodę, która zebrała się wokół podstawy pieca. Stojąca woda jest szkodliwa dla Twojego pieca i Twojej podłogi. Pamiętaj: Rób to tylko wtedy, gdy obwód elektryczny pieca jest odcięty.

Jeśli twój piec wygląda jak samotna wyspa w środku małego stawu, to jest możliwe, aby wynająć mokre / suche próżni z dużych sklepów sprzętu, aby ułatwić czyszczenie.

Dlaczego mój piec przecieka wodę w pierwszej kolejności?

W zależności od tego, czy masz wysokiej wydajności pieca (AFUE oceny 90 lub więcej) lub konwencjonalny piec, wiele różnych rzeczy spowoduje piec do wycieku.

1. Wysoka sprawność: Nieszczelność lub zatkanie przewodów kondensatu

Wysokowydajne piece tworzą kondensację w procesie wymiany ciepła. Podczas normalnej pracy kondensacja ta jest odprowadzana bezpiecznie na zewnątrz i z dala od pieca przez przewód kondensatu i syfon spustowy.

Jeśli jest nieszczelność lub zatkanie w przewodach kondensatu, szybko znajdziesz kałużę wokół pieca.

2. Wysoka wydajność: Twoja pompa kondensatu nie działa

Pompa kondensatu jest to, co faktycznie pcha wodę przez linie i z dala od pieca. Te mogą doświadczyć problemów mechanicznych, które często powodują wycieki.

3. Konwencjonalne: Metalowa rura odpowietrzająca tworzy kondensację

Jeśli piec ma AFUE mniej niż 90, to będzie miał metalową rurę wydechową (vs. biały PVC rury wydechowej pieca o wysokiej wydajności). Odpowietrznik odprowadza gazy powstałe podczas procesu spalania i uwalnia je na zewnątrz, gdy są jeszcze gorące.

Jeśli ta rura odpowietrzająca nie jest odpowiednio zwymiarowana dla Twojego pieca, gazy mogą zostać uwięzione przez dodatkowe powietrze. W końcu ochładzają się - powstaje kondensacja, która wycieka z pieca.

4. Dla każdego pieca: Nawilżacz jest nieszczelny

Wielu właścicieli domów decyduje się dodać nawilżacz do swoich systemów grzewczych, aby ich domy bardziej komfortowe podczas suchych miesięcy zimowych.

Mają wody stale porusza się przez nich, a jeśli wiosna wyciek lub zatkane, wygląda na to, że to twój piec, który jest wyciek wody.

Jest to coś, co nasi technicy dokładnie sprawdzą podczas diagnozowania źródła wody. Jest to również coś, co możemy sprawdzić, gdy masz swój roczny tuning pieca.

5. Dla każdego pieca: To może być klimatyzator

Jeśli jesteśmy w tym sezonowym okresie szarości, gdzie używasz klimatyzatora jeden dzień, i włączyć ciepło następnego, to nie może być twój piec przeciekającej wody.

Klimatyzatory pochłaniają dużo wilgoci z powietrza wewnątrz domu, więc mają również przewody kondensatu i miskę spustową. Jeśli jest zatkanie lub wyciek, może się wydawać, że piec jest źródłem.

Upewnij się, że wymieniasz filtr w piecu

Z reguły filtr pieca powinien być wymieniany co 90 dni. Ale jeśli twój piec przecieka woda, należy wymienić filtr pieca po dokonaniu napraw i przed włączeniem pieca z powrotem. Możesz zauważyć, że twój piec dmucha zimnym powietrzem lub włącza się i wyłącza w wyniku tego.

Mokry, brudny lub zatkany filtr ograniczy przepływ powietrza i dodatkowo obciąży Twój piec. Najlepiej jest zacząć od nowa z nowym/wyczyszczonym filtrem.