Dekoracyjne stojaki na rośliny

Wypróbuj najnowszy trend w uprawie roślin w swoim domu lub ogrodzie: legendarne stojaki na rośliny dekoracyjne. Te akcesoria przybliżają ulubione rośliny do poziomu oczu, podnosząc jednocześnie ich wystrój i styl.

Dodanie roślinom wysokości sprawia, że wyróżniają się one na patio, w rogu pokoju lub w ogrodzie. Stojaki roślin, zwłaszcza z dynamicznymi nogami, są coraz bardziej popularne i stały się podstawą w wielu stylach wystroju. Z odrodzenia w interesie, istnieją tony różnych stylów, kształtów i kolorów dostępnych w sklepach - lub można zrobić własne. Oto kilka z naszych ulubionych pomysłów na dekoracyjne stojaki na rośliny.

Stojak na rośliny z drewna

Ten drewniany stojak na rośliny w stylu midcentury jest trwały i nadaje się do majsterkowania. Ponieważ można go wykonać w domu, nogi mogą mieć dowolną wysokość, dzięki czemu ten projekt sprawdzi się w każdej przestrzeni - wewnątrz i na zewnątrz. Zabarw stojak lub pomaluj go tak, aby pasował do istniejącego wystroju i wymień umieszczone na nim doniczki, aby zmienić wygląd.

 

Country-Style Metalowy stojak na rośliny

Stojaki na rośliny nie muszą być skomplikowane - wystarczy, że dodadzą im wysokości. Łatwym sposobem na podniesienie roślin jest umieszczenie na stołku wanny lub pojemnika. Ta kwadratowa galwanizowana wanna ma podstawę, która idealnie pasuje do metalowego stołka barowego, dzięki czemu całość wygląda jak jeden element. Można po prostu ułożyć kawałki, lub można wywiercić otwory w obu i połączyć je za pomocą śrub i nakrętek.

stojak roślina

Stojak na rośliny w klatce na pomidory

Uzyskaj bardziej delikatny wygląd, przekształcając zwykłą klatkę na pomidory w stojak na rośliny. Ten projekt to świetny sposób na przerobienie starej klatki na pomidory i nadanie roślinom doniczkowym wysokości bez odwracania uwagi od istniejącego wystroju. Zielone klatki na pomidory wtapiają się w otaczające je liście. Aby dodać wiejskiego stylu, owiń poziome szczeble naturalną liną o fakturze.

 

Stojak na rośliny o żywych krawędziach

Wykonaj prosty i elegancki stojak na rośliny z plastra drewna o żywych krawędziach i spiczastych nóg meblowych. Ten projekt łączy w sobie elementy naturalne i opływowe, nadając mu szykowny wygląd. Możesz również zatopić doniczkę w stojaku na rośliny. Aby to zrobić, użyj otwornicy lub wyrzynarki, aby wyciąć otwór w środku plastra drewna. Zrób ten otwór o cal lub dwa mniejsze w średnicy niż góra garnka, więc siedzi wygodnie.

 

Sadzarka z opon owiniętych liną

Idź na bardziej masywny sadzarka oświadczenie wykonane z starej opony. Kwadratowe drewniane nóżki dodadzą doniczce wysokości, jednocześnie zachowując jej stabilność. Pozostaw czarną oponę odsłoniętą, aby uzyskać efekt kolekcji, lub owiń zewnętrzną część naturalną liną, aby uzyskać czystsze wykończenie.