Czy grzejnik poziomy jest odpowiedni do Twojego wnętrza?

Wszyscy wiemy, że grzejniki mają wiele kształtów i rozmiarów. Niezależnie od tego, cz czy szukamy modelu designerskiego czy klasycznego, na pewno znajdziemy odpowiedni grzejnik do naszego wnętrza. Jednym z najbardziej popularnych modeli jest grzejnik poziomy. Występuje w wielu formach. Niekiedy obejmuje szerokość całej ściany i zajmuje dużą ilość miejsca. Innym razem jest wąski i bardzo kompaktowy. Oto powody, dla których grzejnik poziomy może być odpowiedni do naszego wnętrza.

Tradycyjny klasyk
Grzejnik poziomy przenosi nasze myśli do czasów żeliwnych grzejników kolumnowych, jednych z pierwszych modeli na rynku grzejników. Nadal jest poszukiwany przez klientów. Wiele domów, szczególnie tych o bardziej tradycyjnej aranżacji i wyposażeniu posiada właśnie poziome grzejniki. Ich właściciele nie wyobrażają sobie innego rozwiązania. Takie grzejniki na pewno nie rzucają się w oczy. Potrafią wtopić się w tło. Chyba, że wybierzemy jeden z poziomych grzejników designerskich, oryginalny w swojej formie lub kolorze.

Idealny na szersze ściany
Grzejnik poziomy zajmuje zazwyczaj sporą powierzchnię ściany. Dlatego jest to idealny wybór dla większych pomieszczeń zwłaszcza w takich, które posiadają przynajmniej jedną szerszą ścianę, niepokrytą żadnymi meblami czy elementami dekoracyjnymi. Jedyną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę jest nieumieszczanie grzejnika za meblami np. sofą. Taka lokalizacja znacznie ograniczy emisję ciepłego powietrza.

Szeroka gama stylów
Współczesne urządzenia grzewcze wychodzą daleko poza klasyczne grzejniki kolumnowe i żeliwne. Mamy do dyspozycji wiele materiałów, z których wykonane są grzejniki, ale również szeroką gamę stylów, od panelu, do podwójnych żeberek. Każdy model grzejnika ma swoje zalety i wady, więc inwestując najlepiej spojrzeć na moc cieplną każdego modelu i porównać ją z naszymi potrzebami i uwarunkowaniami pomieszczenia.

Materiały używane do produkcji grzejników
Nie jesteśmy ograniczeni do żeliwa. Wśród poziomych grzejników możemy znaleźć szeroką paletę materiałów. Należą do nich modele aluminiowe, które utrzymują wysoką wydajność, a jednocześnie mają niską wagę, co ułatwia proces instalacji. Jeśli szukamy czegoś o większej trwałości, najlepszym rozwiązaniem jest stalowy grzejnik. Polerowane wykończenie dodaje mu niepowtarzalnego blasku.

Doskonały do instalacji pod oknem
Grzejniki poziome idealnie nadają się do tych domów, których właściciele cierpią z powodu złej izolacji. Dotyczy to szczególnie domów, w których okna nie są dobrze izolowane. Starsze okna z pojedynczą szybą mogą powodować zimne przeciągi w pomieszczeniu, więc instalacja grzejnika poziomego na mniejszej wysokości pomoże w konwekcji. Ciepło pod oknem „odbija” się od zimnego przeciągu i skutecznie ogrzewa pomieszczenie.