4 nieoczekiwane korzyści wynikające z zadbania o twój piec

Większość właścicieli domów wie, że coroczna kontrola pieca jest zalecana, ale bardzo niewiele osób rzeczywiście traktuje ją poważnie.

Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy ignorują tę sugestię, musisz dowiedzieć się, dlaczego przegląd pieca jest konieczny. Wielu właścicieli domów, tak jak Ty, nie uważa, że konserwacja jest konieczna. Czekają, aż jest za późno, a następnie ich piec potrzebuje kosztownych napraw.

Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś zrobić coroczny przegląd pieca częścią swojej jesiennej rutyny.

1. Zmniejszenie rachunków za energię nawet o 30%

Piec może stanowić około 50% rachunku za energię. To się sumuje, zwłaszcza jeśli mamy szczególnie długą, chłodną kanadyjską zimę. Jest jednak srebrna podszewka - regularna konserwacja pieca.

Dobrze wyregulowany piec będzie bardziej wydajny i będzie zużywał mniej energii. W rzeczywistości, niektóre badania wykazały, że regularna konserwacja może zaoszczędzić aż 30%. Dodaj do tego programowalny termostat i już jesteś na dobrej drodze do tego, aby ta zima była bardziej przystępna cenowo.

Coroczne przeglądy to tylko jedna z części konserwacji pieca. Możesz bać się na myśl o wykonywaniu dodatkowej pracy, ale zaufaj nam, jest to łatwiejsze niż myślisz.

Proste rzeczy, takie jak wymiana filtrów, zwiększą Twoje oszczędności. Czyste filtry pieca utrzymają Twój dom w pożądanej temperaturze bez wysokich rachunków. Pomagasz również zapewnić właściwy przepływ powietrza, co zmniejsza potrzebę częstych napraw, które występują, gdy piec jest obciążony.

Bonus: dobrze utrzymany piec będzie trwał znacznie dłużej, co oznacza, że dostaniesz najwięcej z inwestycji.

2. Wykrywanie zagrożeń, takich jak wycieki gazu i tlenku węgla

Coroczna konserwacja pieca pomoże utrzymać Ciebie i Twoją rodzinę w bezpiecznym stanie. Piece wytwarzają ciepło poprzez spalanie paliwa i ważne jest, aby zapewnić, że proces spalania jest skuteczny.

Problem w systemie pieca może prowadzić do wycieku gazu. Nie musimy Ci przypominać, że wyciek gazu jest bardzo niebezpieczny.

Niekontrolowany piec jest również narażony na ryzyko wycieku tlenku węgla. Są one trudniejsze do wykrycia, ponieważ gaz ten jest bezbarwny i bezwonny. Wysoki poziom tlenku węgla może powodować mdłości, bóle głowy, a w niektórych przypadkach śmierć.

Posiadanie rocznej konserwacji pieca pomoże wychwycić wszelkie potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa i daje spokój, że piec działa prawidłowo i zgodnie z kodem.

3. Zachowaj gwarancję producenta

To dobry pomysł, aby uzyskać regularne tunel pieca tak, że można utrzymać gwarancję producenta.

Na większości dobrej jakości pieców, można uzyskać 10-letnią opcję gwarancji. Ponieważ dobrze zadbany piec może trwać tak długo, jak 20 lat, będziesz chciał regularnie sprawdzać swój piec, aby upewnić się, że nadal kwalifikuje się do gwarancji.

Jeśli nadejdzie dzień, kiedy trzeba spieniężyć na tej gwarancji, będą prosić o rejestry usług, aby udowodnić, że zostały biorąc go. Jeśli nie, to najprawdopodobniej nie dostaniesz wyniku, na który liczyłeś.

Inwestowanie w rocznej konserwacji pieca jest najlepszym sposobem, aby być lepiej bezpieczne niż żałować.

4. Bądź ciepły, bezpieczny i szczęśliwy zimą

Kiedy dostajesz roczny piec tune up przed zimą zaczyna, można dowiedzieć się, czy piec będzie służyć Ci skutecznie przez cały sezon. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz, to być obudzony przez mróz o 2 nad ranem w -20℃ rano, ponieważ piec się zepsuł.

Znając stan swojego pieca przed zimną pogodą kopie w pozwoli Ci zaoszczędzić cały ten żal. Na przykład, jeśli wszystkie konserwacja na świecie nie może zapisać swój piec, będziesz miał dużo czasu, aby zastąpić go przed pierwszym mrozem.

Aby upewnić się, że uzyskasz najlepsze wyniki z pieca, należy zbadać opcje i kupić najlepszą markę dostępną dla Ciebie. Dobrej jakości piec jest wydajny i będzie Ci długo służył.